Invisalign

 

 

3

 

INVISALIGN KURS CZ 1 2015 09 16

CZYM JEST IINVISALIGN ?

Invisalign jest przezroczystym aparatem prostującym zęby, dzięki któremu na Twojej twarzy zagości wymarzony piękny uśmiech. Wykorzystując zaawansowaną technologię obrazowania 3D, w metodzie Invisalign tworzony jest kompletny plan prostowania zębów, uwzględniający przesunięcie z początkowej do pożądanej pozycji na podstawie zaleceń Lekarza Invisalign. Następnie przygotowywany jest zestaw alignerów specjalnie dostosowanych do zębów konkretnego pacjenta, które stopniowo przesuwają zęby. Każdy aligner  z kompletu nosi się przez około dwa tygodnie i wymienia się je na nowe, aż do uzyskania pożdanego ustawienia zębów. Plan leczenia metodą Invisalign jest przygotowywany przez Lekarza na podstawie indywidualnych potrzeb pacjenta.

 

JAKIE KORZYŚCI WYNIKAJA Z METODY LECZENIA INVISALIGN ?

Alignery Invisalign są niemal przezroczyste. Nikt nawet nie zauważy przeziernych, gładkich aparatów Invisalign na twoich zębach, dzięki czemu możesz je nosić w każdej sytuacji, każdego dnia.

Alignery można zdejmować, więc nie ma żadnych ograniczeń co do produktów, które można jeść i pić. Można je zdjąć również do szczotkowania i czyszczenia zębów nicią dentystyczną, aby zachować dobrą higienę jamy ustnej.

W odróżnieniu od klasycznych stałych aparatów, alignery nie mają żadnych zamków ani drutów. To oznacza, że mniej czasu spędza się na wizytach u lekarza prowadzącego leczenie metodą Invisalign.

Invisalign daje również możliwość poznania końcowego efektu i całego planu leczenia nawet jeszcze przed jego rozpoczęciem.

 

CZY JEST TO NOWA METODA PROSTOWANIA ZĘBÓW ?

W przeszłości ortodonci i dentyści przez lata stosowali u swoich pacjentów zdejmowane i stałe aparaty ortodontyczne. Dzięki zastosowaniu przez firmę Align Technology komputerowej techniki 3D i możliwości personalizacji terapii wiele wad zgryzu można leczyć w systemie Invisalign. Wyjątkowe oprogramowanie ClinCheck®umożliwia podgląd całego planu leczenia jeszcze przed jego rozpoczęciem.

 

ILE LAT STOSUJE SIE TĄ TECHNOLOGIĘ?

W przeszłości ortodonci i dentyści przez lata stosowali u swoich pacjentów zdejmowane i stałe aparaty ortodontyczne. Dzięki zastosowaniu przez firmę Align Technology komputerowej techniki 3D i możliwości personalizacji terapii wiele wad zgryzu można leczyć w systemie Invisalign. Wyjątkowe oprogramowanie ClinCheck®umożliwia podgląd całego planu leczenia jeszcze przed jego rozpoczęciem.

 

OD CZEGO ZACZĄĆ LECZENIE METODĄ INVISALIGN ?

Umów się na wstępną konsultację z Lekarzem Invisalign. Już dziś znajdź Certyfikowanego Lekarza Invisalign w swojej okolicy.

http://www.invisalign.pl/find-a-practitioner#v=results&z=&a=&n=anna%20znamirowska&c=&t=adult&cy=pl&pr=0&s=e&it=0&lt=&ln=&rd=

 

JA DZIAŁA METODA INVISALIGN ?

Alignery Invisalign przesuwają zęby, wywierając na nie kontrolowany nacisk. W odróżnieniu od tradycyjnych zamków, każdy łuk Invisalign wywiera kontrolowany nacisk nie tylko w odpowiednich miejscach, ale również odpowiednio długo. Zgodnie z założeniami leczenia Invisalign tylko niektóre zęby są przemieszczane w każdym etapie. W tej metodzie na zęby wywierany jest nacisk o odpowiedniej sile, co powoduje ich przemieszczenie do pozycji określonej przez lekarza.

 

Z CZEGO WYKONYWANE SĄ APARATY I JAK WYGLĄDAJĄ ?

Alignery są w zasadzie niewidoczne i wykonane są z mocnego, termoplastycznego silikonu, opracowanego specjalnie na potrzeby systemu Invisalign. Alignery są dopasowane do konkretnego pacjenta, tak aby idealnie pasowały do zębów.

 

CZY MOGĘ ZWRÓCIĆ SIĘ DO DOWOLNEGO DENTYSTY ABY LECZYĆ SIE METODĄ  INVISALIGN ?

Choć leczenie metodą Invisalign może być stosowane praktycznie według dowolnej filozofii, wymagane jest specjalne szkolenie. Wszyscy ortodonci i dentyści zainteresowani leczeniem swoich pacjentów metodą Invisalign muszą przejść szkolenie, aby zdobyć kwalifikacje i biegłość w leczeniu różnych przypadków, zanim dostaną zgodę na rozpoczęcie leczenia. Ponad 82 000 dentystów i ortodontów na całym świecie jest obecnie przeszkolonych w leczeniu metodą Invisalign. Znajdź Lekarza Invisalign w swojej okolicy.

http://www.invisalign.pl/find-a-practitioner#v=results&z=&a=&n=anna%20znamirowska&c=&t=adult&cy=pl&pr=0&s=e&it=0&lt=&ln=&rd=

 

ILE LAT MUSI UKOŃCZYC PACJENT, ABY MÓC ROZPOCZĄĆ LECZENIE METODĄ INVISALIGN ?

Doświadczony Lekarz Invisalign może stosować tę metodę w leczeniu wad zgryzu u większości dorosłych i nastolatków, którzy marzą o piękniejszym uśmiechu. Skonsultuj się z Lekarzem Invisalign, aby upewnić się, czy metoda Invisalign Teen będzie odpowiednia dla twojego dziecka.

 

JAK CZĘSTO MUSZE SIĘ SPOTYKAĆ Z MOIM LEKARZEM INVISALIGN  PO ROZPOCZĘCIU LECZENIA ?

Konsultacje odbywają się z podobną częstotliwością jak w przypadku leczenia tradycyjnymi aparatami stałymi. Wizyty mogą być krótsze, bo pacjent spędza mniej czasu na fotelu dentystycznym, ponieważ nie ma potrzeby wymiany drutów ani zamków. Zwykle pacjent odwiedza Lekarza Invisalign co 4–6 tygodni w celu sprawdzenia, czy leczenie przebiega w pożądanym kierunku oraz odebrania kolejnego kompletu alignerów Invisalign, w zależności od decyzji Lekarza

 

JAK DŁUGO TRWA LECZENIE METODĄ INVISALIGN ?

Czas trwania całego leczenia zależy od stopnia złożoności wady zgryzu, ale jest porównywalny do okresu leczenia tradycyjnymi aparatami. Zwykle leczenie trwa od 9 do 18 miesięcy. Bardziej szczegółowe informacje można uzyskać w trakcie konsultacji u Lekarza Invisalign.

 

CZY LECZENIE METODĄ INVISALIGN JEST BOLESNE ?

Niektórzy pacjenci na początku każdego etapu leczenia, gdy zakładają aligner po raz pierwszy, mogą odczuwać tymczasowy, lekki dyskomfort. Jest to normalne zjawisko, które zwykle określa się jako uczucie ucisku. Oznacza to, że alignery spełniają swoją rolę, tzn. stopniowo przesuwają zęby ku pożądanej pozycji. Zwykle uczucie dyskomfortu ustępuje po paru dniach.

 

źródło  http://www.invisalign.pl/FAQs

ULOTKA W JPG 1  ULOTKA W JPG 2

 

ULOTKA W JPG 3ULOTKA W JPG 4

ULOTKA W JPG 5ULOTKA W JPG 7